UNICEF: Kūdikių primatinimas tik nuo 6 mėn!

Primaitinti kūdykius nuo 6 mėnesių

Ar tikrai reikia keisti rekomendacijas pradėti primaitinti kūdikius nuo 6 mėnesių?

Jungtinės karalystės UNICEF komiteto reakcija į žiniasklaidos publikacijas, kuriose diskutuojamos rekomendacijos pradėti primaitinti žindomus kūdikius nuo 6 mėnesių amžiaus
Pareiškimas
2011 m. sausio 14 d.

„British Medical Journal“ (BMJ) žurnale išspausdintame straipsnyje, kurį perspausdino ir cituoja žiniasklaida, diskutuojama, ar rekomendacija išimtinai žindyti iki 6 mėnesių amžiaus tinka Jungtinės Karalystės(JK) vaikams. Tas straipsnis nėra paremtas naujais tyrimais, bet labiau remiasi anksčiau atliktų tyrimų vertinimu, dauguma kurių yra tie patys, kuriais remiasi Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir JK Sveikatos departamentas (SD) teikdami nujunkymo rekomendacijas.

PSO 2001 metais pateikė rekomendacijas pradėti papildomai maitinti žindomus kūdikius jiems sulaukus 6 mėnesių amžiaus. Šios rekomendacijos buvo pagrįstos įrodymais, kad anksčiau pradėjus maitinti papildomai, didėja infekcinių ligų tikimybė. SD, taip pat, 2003 metais pradėjo rekomenduoti pradėti primaitinti sulaukus „apie 6 mėnesių amžiaus“, pakeisdamas ankstesnes rekomendacijas „nuo 4-6 mėnesių“. „BMJ“ išspausdinto straipsnio autoriai abejoja, ar šios rekomendacijos taikytinos JK vaikams. Savo argumentus autoriai grindžia teiginiais, kad uždelsiant papildomo maitinimo pradžią, didėja rizika anemijų dėl geležies trūkumo, celiakijos ir maisto alergijų, ir kad siūlant naujus skonius, vaikai gali vėliau geriau valgyti žaliaspalves daržoves ir taip užtikrinti sveikesnį maitinimąsi tolesniame gyvenime.

JK UNICEF „ Baby Friendly Initiative“ remia tolimesnius vaikų sveikatos gerinimo tyrimus. Tačiau, kiekvienas naujas mokslinis tyrimas, turi būti vertinamas kaip dalis visumos mokslinių tyrimų ir bet kokia rekomendacija turi būti grindžiama visuma įrodymų, o ne atskirais straipsniais.

Gaila, kad BMJ spaudos atstovai ir KJ žiniasklaida susitelkė ties viena publikacija, kuri užsitikrino sensacingas antraštes ir rizikuoja suklaidinti tėvus ir pabloginti vaikų sveikatą.

Sveikatos departamentas rekomenduoja pradėti papildomą maitinimą vaikui sulaukus 6 mėnesių. Pripažįstama, kad kūdikių individualus vystymasis labai skiriasi ir kad kai kurie kūdikiai gali būti parirengę valgyti papildomą maistą prieš ir po šio termino. Nuo to laiko, kai buvo paskelbta ši rekomendacija, sumažėjo skaičius kūdikių, kuriems pradedamas papildomas maistas duoti potencialiai keliant grėsmę sveikatai anksčiau nei 4 mėnesių amžiaus.

Sveikatos priežiūros profesionalai turi ir toliau remti motinas, tiksliai aiškindami SD ir PSO gaires, padėti jiems pamatyti ženklus, kuomet jų kūdikiai yra pasirengę pabandyti valgyti kitą maistą, ir toliau žindyti.

Šaltinis: http://www.babyfriendly.org.uk/items/item_detail.asp?item=680

Komentarų nėra

Palikti atsiliepimą

€0.000 Prekių