Mama-mamai savanorystė – prasminga ir atsakinga veikla. Kad galima būtų patarti kitoms motinoms dėl naujagimių, kūdikių ir mažų vaikų žindymo, papildomo maitinimo ir atjunkymo, reikia turėti ne tik žindymo patirties, bet ir nuolat atnaujinti žinias. Mama-mamai savanorystė gerokai skiriasi nuo kitų savanorystės formų (senelių priežiūros, aplinkos tvarkymo ir pan.), nes prireikia ne tik gerų ketinimų bet ir daug mokytis. Juk nei viena nenorėtume, kad žindymo klausimais mums patarinėtų žmogus iš gatvės, kad ir kupinas geriausių ketinimų, tačiau be kompetencijos. Mama-mamai savanorė – tai ilgą žindymo patirtį turinti, išklausiusi konsultavimo pagrindų kursą ir nuolat žinias atnaujinanti moteris.
Mama-mamai savanorystės etapai ir tvarka:
- I-mas lygis. Išklausomos žindymo paskaitos. Būsima savanorė prijungiama prie google gmail grupės “Mama -mamai”, kur nuolat pateikiamos žindymo situacijos ir savanorės kaupia patirtį atsakinėdamos raštu. Atsakymus nuolat peržiūri žindymo konsultantės (IBCLC) ir atsakymus persiunčia mamoms, tuo pačiu stebimas savanorių aktyvumas, žinių lygis ir numatomas mokymų poreikis.
- II-as lygis. Sukaupus patirties atsakinėjant raštu, pasirašoma oficiali “Mama-mamai “savanorės sutartis, skelbiamas telefonas pagalbos Mama-mamai sąraše.
- III-čias lygis. Sukaupus 5 metų žindymo konsultavimo patirtį, gali būti suteikiama rekomendacija ruoštis tarptautiniam žindymo ir laktacijos konsultanto egzaminui (IBLCE).
- Mama-mamai savanorės yra susibūrusios į bendruomenę: dalinasi informacija, literatūros šaltiniais, dalyvauja konferencijose, organizuoja projektus ir pan.
Reikalavimai kandidatėms:
- ne mažesnė nei 1-1,5 metų žindymo patirtis;
- žindymo ir laktacijos valdymo pagrindų žinojimas (užskaitoma, jei lankėte “Pradžių pradžios” žindymo kursus Vilniuje, Kaune, arba išklausėte 8 paskaitas internetu: http://mamospienas.lt/patarimai/zindymas/ )
- noras padėti motinoms, norinčioms žindyti ar turinčioms žindymo problemų;
- noras dirbti savanorišką darbą;
- “Pradžių pradžios” nuostatų gerbimas ir vykdymas.