Čiulptuko davimas neigiamai įtakoja žindymo trukmę

Naujai atliktos studijos Danijoje rezultatai parodė, kad mažiau žindomi tie kūdikiai, kuriems pirmą gyvenimo savaitę duodamas čiulptukas.

Dauguma mamų susiduria su žindymo sunkumais pirmą savaitę po gimdymo dažniausia dėl neteisingos žindymo technikos ir turi problemų pasirinkdamos žindymo padėtį. Tačiau naujai atliktos studijos rezultatai parodė, kad tai neturi įtakos žindymo trukmei.

Aarhuso (Danija) universiteto tyrėjai Hanne Kronborg ir Michael Vaeth perspėja moteris, kurios nori žindyti kūdikius, kad neduotų čiulptukų pirmosiomis savaitėmis po gimimo.

Danijoje slaugytojos aplanko motina ir naujagimį namuose neužilgo po grįžimo iš ligoninės namo. Šio tyrimo metu specialiai žindymo konsultavimo išmokytos slaugytojos aplankė 570 mamų-naujagimių porų jų namuose. Apsilankymo metu slaugytoja stebėjo, kaip motina žindė. Jei motina žindė neefektyviai (pvz.: vaikas nebuvo arti mamos krūties), slaugytoja patarė motinai, kaip pataisyti padėtį ir stebėjo antrą kartą.

Per pirmąjį apsilankymą, kuris vidutiniškai vyko aštuntą grįžimo iš gimdymo namų dieną, pusė motinų turėjo problemų – dažniausiai dėl žindymo padėties arba krūties apžiojimo. Šios problemos neįtakojo žindymo trukmės, tačiau žindimo ir pieno ištraukimo problemos darė tam įtaką.

Tyrėjai nustatė, kad padėties koregavimas slaugytojos apsilankymo metu neturėjo įtakos žindymo trukmei.

Beveik du trečdaliai tyrime dalyvavusių moterų teigė davusios savo naujagimiams čiulptukus.

Tyrėjai nustatė, kad neigiamai žindymo trukmę įtakojo čiulptuko davimas, nepriklausomai nuo žindymo technikos (padėties ir apžiojimo praktikos).

Birth, 2009 kovo mėn.

Šaltinis:

http://www.presstv.ir/detail.aspx?id=88906&sectionid=3510210

Komentarų nėra

Palikti atsiliepimą

€0.000 Prekių