Žindymo padėtys

Žindyti galima įvairiomis padėtimis: sėdint, gulint, stovint, klūpant ant grindų, kai vaikas guŽindymo padėtysli ant lovos. Jei pienas teka lėtai, galima įsitaisyti virš kūdikio. Išmėginkite įvairias padėtis.

Keturios tinkamos padėties taisyklės:

Kūdikio galva ir kūnas turi sudaryti vieną liniją;
Veidukas ir visas kūnelis turi būti atsukti į krūtį, nosytė – spenelio aukštyje;
Kūdikio kūnelį glauskite prie savęs;
Jei kūdikis dar naujagimis, reikia prilaikyti ir užpakaliuką, ne tik galvytę bei pečius.

Teisingas prigludimas

Žindymo padėtys

  • Plačiai pražiota burna
  • Apatinė lūpa išsivertusi į išorę
  • Smakras prispaustas prie krūties
  • Apvalūs žandai
  • Daugiau rudo laukelio matyti virš viršutinės lūpos

Oda – oda kontaktas

Žindymo padėtysLabai svarbu , kad maitinant kuo daugiau kūno liestųsi su kūdikio kūnu. Leiskite vaiko rankytėms glostyti krūtį, taip pasigamins daugiau pieno!

Maitinimas sėdint

Pirmiausia reikia patogiai įsitaisyti. Žindymas gali trukti iki pusvalandžio. Kuo ilgiau kūdikis žįs, tuo daugiau pasigamins pieno sekančiam maitinimui

Nugara turi tiesiais remtis į atlošą (jei maitinate ant sofos, už nugaros padėkite pagalvių), kojos – plokščia pėda remtis į grindis. Tuomet sumažėja nugaros įtampa ir pagerėja pieno tekėjimas. Jei baldas ant, kurio sėdite yra aukštesnis, po kojomis pasidėkite storą knygą, dėžutę, kaladę.

Kad nepavargtų rankos ilgai laikant mažylį, paguldykite jį ant pagalvės, ar kelių, kad kūdikio kūnas atsirastų krūtų lygyje, o nosytė – ties speneliu. Taip įsitaisę galėsite mėgautis vienas kitu.Žindymo padėtys

 Nelaikykite kūdikio už pakaušio

Jam tai nepatiks ir jis pykdamas, bandys išsilaisvinti. Geriausia galvą prilaikyti ties sprandu. Tuomet galva bus laisva ir panoręs, kūdikis galės paleisti krūtį.

Motina laiko kūdikį po ranka. Tokia padėtis tinka dvynukams, esant užblokuotam kanalui, kai kūdikiui sunku paimti krūtį.Žindymo padėtys

Motina laiko kūdikį su priešinga nei krūtis ranka. Tokia padėtis tinka mažo svorio ar sergantiems kūdikiams.

Maitinimas pusiau sėdint (Tokia padėtis tinka po Cezario pjūvio)

Susiraskite patogią padėtį.Paprašykite, kad jums padėtų. Nepamirškite, kad taip išbūti jums gali tekti net pusvalandį. Pagalvokite, ar tikrai patogu. Stenkitės, kad nebūtų įtemptas sprandas, nugara ir kojos. Po keliais pasidėkite pagalvę ar susuktą antklodę.

Maitinimas gulint

Maitinama gulint ant kurio nors šono. Čia taip pat svarbu, kad nepaskaustų paremta ranka, nebūtų įtemptas sprandas ir nugara, o kad nenutirptų įtemptos kojos, pasidėkite tarp jų pagalvę.

Nesiremkite alkūne – patogu yra tik pirmąją minutę, vėliau ranka paskausta. Atsigulkite ant šono, pagalvę padėkite tik po galvą. Apatine ranka apglėbkite vaikutį. Jis turėtų būti labai arti jūsų. Viršutine ranka galite reguliuoti vaiko padėtį. Nepamirškite, kad vaikas turi gulėti tokiame aukštyje, kad krūties spenelis būtų ties jo nosyte.

Maitinama gulint ant nugaros (kai labai smarkiai teka pienas).

Maitinimas stovint

Maitinti stovint patogu, kai kūdikis gimęs su nesuaugusia lūpa ar gomuriu. Tačiau galima žindyti stovint ir sveiką kūdikį.

Yra ir kitokių padėčių, kurias galite pasirinkti maitindama. Jei kūdikiui sunku paimti krūtį, kartais pavyksta, jei motina guli ant pilvo, pasirėmusi ant alkūnių, o kūdikis guli po ja.

Komentarų nėra

Palikti atsiliepimą

€0.000 Prekių