Tėčio parama žindančiai mamai – reikšminga

Vakarų Australijos tyrėjai atliko tyrimą, aiškindamiesi, ar svarbus šeimos narių vaidmuo motinai žindant kūdikį.

Kad moteris galėtų pradėti ir tęsti žindyti savo vaiką, reikia atsidavimo, įsipareigojimo, užsispyrimo ir paramos. Mamos dažnai turi įveikti daug kliūčių, kad galėtų sėkmingai žindyti kūdikius ir išlaikyti pusiausvyrą su įsipareigojimais šeimai, namams ir darbui. Patirtis rodo, kad tėvai nori dalyvauti tėvystės procese, taip pat, ir maitinant vaiką. Poros šeimos narių vaidmenų pasikeitimas pateikia daug iššūkių abiems tėvams. Dalindamiesi vaiko gimimo patyrimu ir remdami vienas kitą maitindami vaiką, jie kartu priima vieną tų iššūkių.

Tyrėjai atliko kokybinį tyrimą, siekdami išsiaiškinti tėvų supratimą, kas sudaro žindymo paramą, ypatingai kreipdami dėmesį į tėvo paramą. Motinos buvo apklausiamos žodžiu, o tėvams buvo pateikti klausimynai telefonu. Norėdami nustatyti pagrindinius teiginius (temas), tyrėjai atliko tematinę analizę.

Visos 76 tyrimo dalyvės mamos svarbiausiu paramos dalyku pažymėjo atsakymą „Tėčiai yra reikšmingi“. Tėvai įvardino „Norą dalyvauti“ kaip svarbiausią jų poreikį. Kiti trys svarbūs poreikiai buvo įvardinti šie: „Noras daugiau sužinoti“; „Mokytis tėvo vaidmens“ ir „Noras atstovauti“.

Pagal International Breastfeeding Journal 2009, 4:15

Parengė Daiva Šniukaitė

Komentarų nėra

Palikti atsiliepimą

€0.000 Prekių