Sėkmingas žindymas sumažina pogimdyminės depresijos tikimybę

Naujausias tyrimas, atliktas Šiaurės Karolinos (JAV) universitete, atskleidė, kad motinos, kurios per pirmas dvi savaites po gimdymo patiria žindymo sunkumų, gali būti labiau linkusios susirgti pogimdyvine depresija praėjus dviems mėnesiams. Pagrindinė studijos autorė, medicinos mokslų daktarė Alison Steube teigia: “Mes išsiaiškinom, kad labai dažnai mamos, vargusios su žindymu, taip pat būdavo ir prislėgtos, depresyvios. Šių dviejų kintamųjų sutapimas buvo didžiulis”.

Mokslinio tyrimo autoriai įvertino 2586 nesenai pagimdžiusių moterų būklę ir išsiaiškino, kad tos moterys, kurioms nepatiko žindyti, 42 procentais buvo labiau linkusios patirti pogimdyvinę depresiją sulaukusios dviejų mėnesių po gimdymo, nei tos moterys, kurioms žindyti patiko. Moterys, kurios patiria smarkų skausmą žindymo metu taip pat labiau linkusios susirgti depresija per pirmus du mėnesius po gimdymo.

Tyrimo, kuris buvo aprašytas internetiniame leidinyje „Obstetrics & Gynecology“ („Akušerija ir ginekologija“), autoriai pabrėžia , kad pagimdžiusiai moteriai yra labai svarbu kalbėtis su ją prižiūrinčiu gydytoju apie žindymo sunkumus ir kitas problemas, nes gydytojas gali suteikti pagalbą ir įvertinti moters būklę. A.Steube plėtoja mintį: „Jei jos (mamos) susiduria su žindymo sunkumais, jos turi ieškoti pagalbos. Jei jos nepatiria gyvenimo džiaugsmo, atsibudusios iš ryto galvoja: „Aš nebeištversiu dar vienos dienos“- jau reikalinga skubi medicininė pagalba“.

Šaltinis:

http://scopeblog.stanford.edu/2011/07/breastfeeding-difficulties-may-lead-to-depression-in-new-moms/

Parengė Jurga Volodkienė

Komentarų nėra

Palikti atsiliepimą

€0.000 Prekių