PSO pozicija: papildomas kūdikių maitinimas tik sulaukus 6 mėnesių amžiaus

PSOSiūlome paskaityti Pasaulio Sveikatos Organizacijos (PSO) Mitybos padalinio vadovės Frančeskos Brankos (Francesco Branca) pareiškimą dėl BBC paskelbto straipsnio apie išimtinio žindymo trukmę. Minėtame straipsnyje, kurį perspaudino ar remiasi ir Lietuvos žiniasklaida , svarstomos PSO rekomendacijos išimtinai žindyti vaikus iki jiems sueis šeši mėnesiai ir raginama grįžti prie ankstesnių rekomendacijų ir pakeisti terminą į nuo 4-6 mėnesių.

„Pasaulio Sveikatos organizacija yra patvirtinusi pasaulinę visuomenės sveikatos rekomendaciją, kad, siekiant užtikrinti kūdikių optimalų augimą, vystymąsi ir sveikatą, jie turėtų būti išimtinai žindomi pirmus šešis gyvenimo mėnesius. Išimtinis žindymas suprantamas toks kūdikių maitinimas, kai jiems duodamas tik motinos pienas, neprimaitinant kitais produktais ir neduodant gerti kitų skysčių, įskaitant vandenį, arbatas ir sultis. Sulaukus 6 mėnesių amžiaus kūdikiams turi būti pradėtas duoti maistingas papildomas maistas ir jie toliau žindomi iki 2 metų ar ilgiau.

Pasaulio sveikatos organizacija įdėmiai seka naujus mokslo atradimus mitybos srityje ir periodiškai peržiūri ir vertina rekomendacijas. Sisteminga rekomendacijų ir gairių peržiūra vyksta vertinant tyrimų pagrindimo kokybę, kad būtų užtikrinta, jog rekomendacijos grindžiamos geriausiai pagrįstais mokslo įrodymais ir nėra tyrėjų interesų konflikto.

Straipsnyje, kurį šią savaitę išspausdino Britanijos medicinos žurnalas „BMJ“ nėra paremtas sistemingu vertinimu. Naujausiai atliktas sistemingas vertinimas yra prieinamas „Cochrane Library“ ir buvo publikuotas 2009 m. (“Optimal duration of exclusive breastfeeding (Review)”, Kramer MS, Kakuma R. The Cochrane Library 2009, Issue 4). Straipsnyje pateikiami duomenys iš išsivysčiusių ir besivystančių šalių ir jie remia dabartines PSO rekomendacijas. Nustatyta, kad dviejų kontroliuojamų tyrimų ir 18 kitų tyrimų išvados rodo, jog išimtinis žindymas (o tai reiškia, kad kūdikis maitinamas tik mamos pienu, neduodant kito maisto ar gėrimų) pirmuosius šešis mėnesius turi daugiau privalumų, nei išimtinis žindymas 3-4 mėnesius ir toliau maitinant mišriai (motinos pienas ir pieno mišiniai). Privalumai – tai rečiau pasitaikantys kūdikių virškinimo sistemos infekcijos, greitesnis motinų svorio kritimas po gimdymo, vėliau atsinaujinančios mėnesinės. Nebuvo nustatyti išimtinai žindomų vaikų augimo atsilikimo atvejai, bet besivystančiose šalyse buvo stebimi mažesni geležies rodikliai. Nenustatyta, kad būtų retesni kitų infekcijų ar alergijos atvejai.

Francesco Branca

Mitybos ir sveikatos plėtros padalinys,

Pasaulio Sveikatos Organizacija

Šis pareiškimas buvo atsiųstas IBFAN ir PSO kanalais “Pradžių pradžiai” – IBFAN ir “Naujagimiams palankios ligoninės” tarptautinio tinklo narei. Organizacijai pareiškimo autoriai leido skelbti šį pareiškimą ir cituoti autorę savo nuožiūra.

Komentarų nėra

Palikti atsiliepimą

€0.000 Prekių