Mokslinis tyrimas atskleidė, kad miegojimas kartu su vaiku nesukelia neigiamų pasekmių

Kūdikio miegojimas vienoje lovoje su tėvais neretai yra vertinamas kaip ydinga praktika, dėl kurios vaikas užaugs nesavarankiškas ir negebantis užmigti pats. Bet naujas, beveik 1000 šeimų apėmęs amerikiečių mokslinis tyrimas atskleidė, kad miegojimas kartu su vaiku nepadarys jokios žalos jo elgesiui ir socialinei radai.

Tyrėjai kelis metus stebėjo 944 nepasiturinčias poras, auginančias vaiką nuo vienerių metų. Tyrėjai stebėjo, kokiomis sąlygomis miega vaikai, o kai jiems sukakdavo penkeri metai, įvertindavo jų elgesį, socialinius ir kognityvinius įgūdžius.

„Nebuvo nustatyta jokių elgesio ar kognityvinės raidos skirtumų penktaisiais gyvenimo metais tarp vienerių ir trejų metų amžiaus vaikų, kurie miegojo kartu su tėvais, ir tarp tokio paties amžiaus vaikų, kurie nemiegojo kartu su tėvais“, – teigia studijos autorė iš Stony Brook universiteto Lauren Hale. Tuo tarpu kiti veiksniai, tokie kaip socialinė ekonominė padėtis, motinos išsilavinimas, auklėjimo stilius, etninė priklausomybė, atskleidė turintys poveikį socialiniams įgūdžiams ir kognityvinei raidai.

Miegojimo kartu su vaiku šalininkai teigia, kad miegojimas kartu palengvina žindymą naktį, be to, jis tvirtina mamos ir vaiko ryšį. Vaikų migdymo su tėvais priešininkai atkreipia dėmesį į galimus vaiko miego sutrikimus ateityje bei tėvų santykių problemas, kurias gali sukelti miegojimas kartu su vaiku.

“Man, kaip antropologei, atrodo keista, kai įsivaizduojama, kad saugus miegas šalia tėvų gali padaryti vaikui žalos ar turėti neigiamų pasekmių jo elgesiui bei socialinei raidai ateityje.” – teigia Durham Universiteto Jungtinėje Karalystėje profesorė Helen Ball. – “Daugybė “miegamojo kovų” ir vaikų “miego problemų” kyla dėl neatitikimo tarp vaiko instinktyvių miego poreikių ir tėvų pastangų atitikti XXI amžiaus miego standartus”.

Parengė Jurga Volodkienė

Šaltinis:

http://www.livescience.com/15082-mother-toddler-bed-sharing-outcomes.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+Livesciencecom+%28LiveScience.com+Science+Headline+Feed%29

Komentarų nėra

Palikti atsiliepimą

€0.000 Prekių