Mamos laimėjo kovą prieš neteisingą Garmastan tepalo reklamą

Žurnaluose pasirodžiusi Garmastan tepalo reklama papiktino mamas. Žindančias mamas vienijanti organizacija „Pradžių pradžia“ drauge su kitomis organizacijomis ir aktyviais pavieniais asmenimis kreipėsi į Konkurencijos tarybą su prašymu įvertinti reklamos teisingumą.

Reklamoje pavaizduota kruvina moters krūtinė ir teiginiai: „Pradėjus maitinti krūtimi, speneliai pasidaro labai jautrūs ir suskilinėja, o į pieną gali patekti kraujo“; „Maitinimas nebus kančia, jei prieš ir po jo naudosite tepaliuką „Garmastan“; „Saugo nuo infekcijos, kuri gali sukelti krūties uždegimą – mastitą“; „Įdėmiai perskaitykite informacinį lapelį ir vartokite vaistą kaip nurodyta. Dėl vaisto vartojimo ir galimo šalutinio poveikio būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku“; „Kontraindikacijos ir sąveika su kitais vaistais“, „ slopina jau esantį jos uždegimą“.

Konkurencijos tarnybos atliktas tyrimas parodė, jog Garmastan tepalas nėra registruotas vaistas, o viso labo – kosmetinis gaminys, tepalo „gydomosios“ savybės nėra įrodytos, o išvardinti teiginiai yra klaidinanti reklama. Už klaidinančios reklamos naudojimą tepalą Garmastan platinančiai bendrovei UAB „Armila“ paskirta 10 000 Lt piniginė bauda.

Tyrimo metu atskleistas šios reklamos platinimo mastas: populiarūs žurnalai tėvams, plakatai gimdymo namuose, reklama internete, nemokamai dalinami leidiniai gimdyvėms ir pan. Taigi, galima tik numanyti, kiek daug būsimų ir žindančių mamų buvo suklaidintos, įpiršus mintį, jog maitinimas krūtimi susijęs su kruvinomis žaizdomis, skausmu, spenelių suskilinėjimu, krūtų infekcijomis, o pats žindymas yra kančia.

Būtina paaiškinti, jog pradėjus maitinti krūtimi ir teisingai žindant, spenelių neskauda, jie neskilinėja ir juo labiau – nekraujuoja. Spenelių traumos pasitaiko tuo atveju, jei neteisingai apžiojama krūtis ir ši klaida netaisoma. Tyrimui talkinę SAM specialistai patvirtino, jog, žindymo komplikacijos (suskilinėję, kraujuojantys speneliai) atsiranda ne visoms moterims ir priklauso nuo individualių moters organizmo savybių bei žindymo ypatumų.

PSO (Pasaulio sveikatos organizacija) rekomenduoja žindyti kūdikius iki 2 metų ir ilgiau, o iki 6 mėnesių rekomenduoja išimtinį žindymą. Tuo tarpu, nežiūrint visų pastangų žindymo situacija Lietuvoje tebėra gana prasta. Respublikinio mitybos centro duomenimis 2005 m. 1 mėnesį Lietuvoje buvo žindomi 76,3% kūdikių, iki 6 mėnesių buvo žindomi jau tik 30,5% kūdikių, iki 1 metų – 10,8%. Viena iš nežindymo ar trumpo žindymo priežasčių Lietuvoje – teisingos informacijos trūkumas, klaidingos mamų ir visuomenės nuostatos apie žindymą. Todėl ypač svarbu, jog visa apie žindymą ir su juo susijusi informacija būtų teisinga.

Daugiau apie Konkurencijos tarybos atliktą tyrimą: Garmastan reklamos tyrimas.

Komentarų nėra

Palikti atsiliepimą

€0.000 Prekių