Kūdikio maitinimas – pirmoji savaitė su kūdikiu

Kūdikio maitinimas pirmąją savaitęPirmąją savaitę po kūdikio gimimo jūsų organizme vyksta dideli hormonų svyravimai, kai nusistovi pusiausvyra, jūs imate atsigauti po gimdymo ir artimiau susipažįstate su savo kūdikiu.

Ypač svarbu turėtų būti žinoti tai, ko tikėtis pirmosiomis dienomis po gimdymo, kad galėtumėte pasitikėti savimi ir sugebėtumėte maitinti kūdikį (žindyti). Kai kurioms moterims pirmosios dienos būna nelyginant iššūkis.

Kūdikio maitinimas yra labai svarbus nuo pat pirmosios minutės kai jis išvysta pasaulį, pirmasis žindymas suartina motina su vaiku ir jų ryšys tampa dar stipresnis.

Kiekvienas kūdikis yra kitoks ir kiekvienas gimimas išskirtinis, tačiau skyrelis “Pirmoji savaitė” padės suprasti tai, kas vyksta pirmosiomis dienomis po gimdymo.

Atminkite, kad yra sunku atitaisyti sprendimą “Nežindysiu”, nes krūtys greitai ima nebegaminti pieno, jei kūdikis nežinda, o atstatyti pieno gamybą (relaktacija) yra ilgas procesas.

PIRMOJI SAVAITĖ

1 DIENA

Sveikiname! Pagaliau jūs sulaukėte kūdikio. Puiki mintis palikti kūdikį nuogą ant jūsų kūno tol, kol jis susiras krūtį ir pradės žįsti. Jūs abu galėsite džiaugtis sėkme. Tačiau jei jūs dėl sveikatos to negalėsite padaryti, nesikrimskite, dar turėsite laiko vėliau.

2-3 DIENA

Jūsų kūdikis gali miegoti keletą valandų ir pabusti verkdamas, tačiau neatrodys alkanas. Pasiūlykite jam krūtį. Tai jam bus malonu, be to jis gaus priešpienio. Jūsų krūtys dar minkštos, tačiau, jei kūdikis žindo dažnai, jums gali kiek perštėti spenelius. Pasitikėkite savimi.

3-4 DIENA

Šiandien arba rytoj “atsiras” pieno ir jūs pajusite, kad krūtys staigiai prisipildė ir padidėjo. Jos gali kiek patinti (kaisti), jei kūdikis negali susidoroti su didėjančia “gamyba”. Ir toliau stenkitės žindyti.

4-5 DIENA

Šiandien gali būti sunkiausia dėl įvairių priežasčių. Nenustebkite, jei pasijusite verksminga. Jūsų hormonai vis dar nerimsta, todėl galit būti sudirgusi dėl gimdymo. Be to, jūs vis bandote susidoroti su pieno kiekiu, kuris, atrodo, jūsų kūdikiui per didelis. Pasikalbėkite apie savo jausmus su artimaisiais ar, jei dar esate ligoninėje su akušere ar slaugytoja. Aptarkite maitinimo padėtis ir daugelį kitų Jums rūpimų dalykų. Juk netrukus grįžtate namo!

5-7 DIENA

Nuo dabar pieno gamyba susireguliuos. Kiekvieno maitinimo metu Jūs vis labiau savimi pasitikėsite, nes daug sužinojote apie savo kūdikį, jo poreikius, nuotaikas, pomėgius, išmokote atpažinti ženklus. Netrukus įsijausite į palaimingą kasdienybę. Geros kloties!

Komentarų nėra

Palikti atsiliepimą

€0.000 Prekių